"Я маю ПРАВО"

Затверджено на засіданні педагогічної ради від 30.08.18

Прихід учня до школи

• Приходити до школи за 15 хвилин до початку занять
  • В кінці уроків подивитись, чи немає змін на наступний день.
  • Якщо поряд є вчителі, молодші школярі, батьки, необхідно пропустити їх, а потім йти самому. Хлопці пропускають вперед дівчат.
  • Якщо пропущено хоч один день занять чи декілька уроків, необхідно мати документ (1,2 дні – заява від батьків, 3 і більше – довідка від лікаря).
  • Учні несуть особисту відповідальність за власні мобільні телефони. За вкрадені мобільні телефони школа відповідальності не несе.

Зовнішній вигляд

• Демократичний підхід до зовнішнього вигляду школяра передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє учневі реалізувати свою індивідуальність і неповторність. Але учень школи повинен мати ділового стилю форму одягу.
  • Приходити до школи необхідно в чистій та випрасуваній шкільній формі, у чистому взутті.
  • Забороняється приходити до школи  в джинсах.
  • Зачіска повинна бути охайною, довге волосся зібране
  • На уроки фізичної культури і на заняття в шкільній майстерні приносити відповідний одяг.

Поведінка учня на уроках

Поведінка учнів на перерві.

Поведінка учнів поза школою.

Загальні правила.

• Після першого дзвоника зайняти своє місце у класі, утримувати його в чистоті.
  • Приготувати все необхідне для уроку на перерві:  підручники, зошити, щоденник тощо.
  • Коли вчитель заходить до класу, мовчки підвестися, привітатися з ним
  • За столом сидіти рівно, уважно слухати пояснення вчителя та відповіді учнів.
  • Якщо хочеш поставити вчителеві запитання або відповісти, піднеси руку. Забороняється викрикувати з місця.
  • Не можна виправляти відповіді учнів без дозволу вчителя, підказувати.
  • Мобільний телефон  вимкнути або поставити на беззвучний режим по дзвінку на урок.
  • Під час уроку необхідно дотримуватись порядку, не залишати після себе сміття.
  • Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.
  • Суворо забороняється писати на партах.
    1. У класі на перерві залишаються тільки чергові, які провітрюють кімнату, готують кабінет до уроку, роблять вологе прибирання після 3-го і останнього уроків.
    2. Не залишати без нагляду цінні речі, одяг, дбати про його збереження.
    3. В холодну пору року забороняється виходити зі школи без верхнього одягу.
    4. В зимовий час суворо забороняється влаштовувати ковзанки на проїжджій частині вул. Калнишевського і пл. Героїв, чіплятися до машин.
    5. У приміщенні школи треба дотримуватися порядку, розмовляти спокійно. Не підніматися без необхідності на ІІ поверх.
    6. Забороняється бігати в коридорі, класі.
    7. Забороняється застосовувати фізичну силу при розв’язанні конфліктів.
    8. Поважати людську гідність та права інших учнів. Будь-які дії, які принижують людську гідність, травмують психіку, ведуть до замкнутості та ізоляції від класного та шкільного колективів, породжують комплекси, почуття неповноцінності, повинні розцінюватись як злочин перед особистістю дитини, і являються несумісними з принципами навчання та виховання в школі.
    1. Забороняється впродовж освітнього процесу виходити за територію школи.
    2. На сходах дотримуватися правого боку.
    3. Вітатися з робітниками школи, батьками та іншими дорослими.
    4. Дбати про чистоту в школі.
    5. Після першого дзвоника на урок не затримуватися в коридорі.
    6. Курити в школі  та на її території суворо забороняється.
    7. Суворо забороняється використовувати у школі  та на території піротехнічні засоби .
    • Поводитися ввічливо.
    • Сідати у міському транспорті тільки тоді, коли всі дорослі сіли і є вільні місця.
    • Бути уважним до дорослих, маленьких дітей, хворих, літніх людей.
    • Дбайливо ставитись до природи.
    • Забороняється вживати алкогольні напої, токсичні речовини, курити.
    • Учні школи зобов’язані старанно вчитися, зразково поводитись, дотримуватися здорового способу життя, брати участь у громадському житті та суспільно-корисній праці, виконувати правила внутрішнього розпорядку.
    • Якщо учні заподіяли школі матеріальних збитків, то вони відшкодовуються за рахунок батьків або осіб, що їх замінюють.
    • Знаходитись на вулиці без дорослих дозволяється:
      учням 1-4 класів до 20 години;
      учням 5-8 класів до 21 години;
      учням 9-11 класів до 22 години.