Новомосковськ. ЗЗСО № 1

   


Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лініяМетодичне об'єднання вчителів гуманітарного циклу

     

 ЮВІЛЕЙНІ ДАТИ


   11 вересня відбулася шкільна лінійка, присвячена ювілею Олександра Довженка. Семикласники Бойко Назар та Череп Ксенія запросили нас у щасливе дитинство малого Сашка. Легеза Наталія та Білокурова Аліна (11 кл.) познайомили з хронологіює досягнень та визнань відомого кінорежисера, одинадцятикласники презентувала паперову кіносрічку біографії визнаного світом митця. Відеороліки "Совершенно секретно", "Видатна особистість" переконали присутніх, що твори самобутнього кінорежисера пройняті любов'ю до України, передусім українців: працьовитих, винахідливих, терплячих, співучих, мужніх... 

Міністерство інформації випустило пропагандиський палкат "Поет кіно", юні журналісти НВК №1 - "Кіномитець незламного духу"

 

 «Я народився і жив для добра і любові», — так про себе говорив цей унікальний феномен доби, бо жив і творив Олександр Довженко для людей.

 

      26 вересня ШР №1 відзначала 85 - річчя з Дня народження Дмитра Павличка.

Традиційно клуб журналістів випустив ювілейну листівку з нагоди ювілею.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

200- річчя ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

У НВК №1 старував шкільний проект "Наш Шевченко", який розпочався з Першого уроку та урочистої лінійки.

 

Ми пишаємося нашими перемогами:

Міжнародний конкурс "Об'єднаймося, браття" (міський етап):

 

Рєпка Марина, 9кл. 1 місце, номінація проза, Кістриця Владислав, 11 кл., 1 місце номінація поезія

     Міжнародний мовно - літературний конкурс ім. Т.Г.Шевченка, 1 місце Кайзер Анна, 11 кл. номінація проза
      Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика, 2 місце Козініна Ю, 8 кл. (Казакова Г.А.), 3 місце рева марія, 6 кл., Маміна Ірина, 10 кл.(Грицай І.В.)
"Собори душ",присвячений Великому Корбзареві- номінаціяпроза 

2 місце Череп Ксенія, 6 кл.(Грицай І.В.), Романенко А., 4 кл. (Баланенко В.І.) номінація поезія: 3 місце Рева Марія, 6 кл.(Грицай І.В.), 2 місце Кістриця Владислав, 11 кл.(Казакова Г.А.), номінація живопис 1 місце П"яннікова М., 11 кл., Ніколенко Є., 4 кл. (Баланенко ВА.І.)

Міський конкурс, присвячений 200- річчю Великого Кобзаря

номінація: поезія Т.Г.Шевченка- 1м. Бобух Віталій, 10 кл. (Грицай І.В.)

номінація: поезія, присвячена основоположнику сучасної української мови- 1м. Грицай Назарій, 11 кл. (Казакова Г.А.), 1м. учні 3 кл. (Бичівник А.В.)

     Учні 8 - 11 кл. презентували власні дослідження з теми "Т.Г.Шевченко і Катеринославщина", над яким ґрунтовно працювали декілька місяців. 

   Історики рідного краю, одинадцятикласники (кл. кер., учитель історії Білокриницька Т.І.), довели історичні факти перебування Великого Кобзаря на Дніпропетровщині, розкрили історії написання поетичних творів митця 1840 - их років.  Десятикласники,історики літератури (кл. кер., учитель української літератури Грицай І.В.), зосередили увагу на поетичних доробках письменників рідного краю, присвячені Тарасу Шевченку (О. Мендаль "Кобзарю", Е. Шапова-лова "Діалог з Тарасом"), декламували вірші митця.Була презентована виставка поетичних збірок письменників рідного краю, які у своїх поезіях звертаються до образу Т.Шевченка. Приємно зазначити, що поряд з іменитими майстрами слова є збірки вчителів нашої школи Т.І. Білокриницької та І. В. Грицай, 2 збі-рочки "Гурт" і "Джерельце" учнів нашої школи.

9 клас (кл. кер. Пшеничка В.В., учитель світової літератури, художньої культури), культурологи, презентували дослідження про увіковічення пам’яті Великого Кобзаря на Дніпропетровщині. Яскравими та змістовними були виступи учнів з використанням мультимедійних презентацій, відеоматеріалів, історичних документів, свідченнь, спогадів...

  Юні журналісти НВК №1(ке. Грицай І.В.) оформили бюлетень "ВЕЛИКИЙ КОБЗАР І КАТЕРИНОСЛАВЩИНА". Учні школи підготували тематичні стіннівки до 200- річчя Тараса Григоровича Шевченка.

Минають дні, минають роки…

Над усіма володар час.

Та поза ним живуть пророки.

Для нас пророком став Тарас.

  Старшокласники довели, що українці – це народ Шевченка. Чи не у кожній світлиці по наших селах на покуті під вишиваними рушниками висів раніше портрет Кобзаря, завжди дивилися на діток зі стіни мудрі очі нашого духовного батька.

   Нас просто не існує без Шевченка. У ньому вся наша історія, усе буття, і всі наші мрії.

  Перегорнуто ще одну сторінку шкільного проекту "Наш Шевченко", але попереду нас очікує  предметний тиждень, присвячений Великому Кобзареві. 

 

 0з .03  5-11кл  Шкільний конкурс тематичних стіннівок, присвячених 200- річчю  Великого Кобзаря
 03.03  1-11 кл.  Обласний конкурс "Твори Шевченка очима художників"
 04.03   1-11кл  Всеукраїнська українознавча гра "Соняшник", присвячена 200 -  річчю Великого Кобзаря
 04.03  1-11кл  Міський конкурс декламаторів поезії Т.Г. Шевченка (Бичівник А.В.,  Казакова Г.А., Грицай І.В., Пилипенко Л.Г., Тарасенко Т.Д.)
 05.03  1-11кл.  Фотозвіт 20х30 проведених заходів, присвячених 200- річчю Великого    Кобзаря.
 05.03  8 кл.  Зустріч з письменником рідного краю О.М.Васюком
 09.03   шкільна громада  Міський мітинг, присвячений 200 - річчю Великого Кобзаря
 11.03   1-11кл  Урочиста шкільна лінійка "НАШ ШЕВЧЕНКО"  (Грицай І.В.)
 11.03  10 кл.  Обласний конкурс журналістики "ЮНТЕЛЕПРЕС", номінація фото- репортаж, присвячений 200- річчю Великого Кобзаря (Грицай І.В.)
 12.03   1-11 кл   Єдиний урок "НАШ ШЕВЧЕНКО"
 12.03   2,6,10  кл.  "Знать од Бога і голос той, і ті слова" Т.Г.Шевченко  (виховний  захід Грицай І.В., Пересунько Л.О., Ходосенко О.Ю.)
 13.03   9-11кл  Брейн - ринг(Пилипенко Л.Г.)
 14.03   8-11кл  "Троянди Шевченкової любові" (виховний захід, Казакова Г.А.)
 18.03  8-11кл.  "Весна проводжала Шевченка" (мультимедійний салон, Гри-     цай  І.В.)
 18.03  1-7 кл.  Шкільна виставка юних художників "Твори Шевченка - пензлем "
 22.04  1-11кл.  Шкільна урочиста лінійка "Дивовижна доля збірки  "Кобзар"Т.Г.Шевченка" (Пересунько Л.О., Грицай І.В.)
 22.04  9 кл.  Випуск бюлетню "Дивовижна доля збірки ""Кобзар" (Грицай І.В.)
 22.04  10 кл  Фотовиставка Романенко Єлизавети "Читаючи "Кобзаря"
 травень  10 кл. "Весна проводжала Шевченко"(випуск шкільної газети, Грицай І.В.)
протягом року  6,9,  10 кл.  Щовівторка на уроках української літератури бібліотекар прово-  дить  хвилинки - цікавинки "Наш Шевченко "(Пересунько Л.О.,    Грицай І.В.)
протягом року 1-11 кл.  Участь у шкільних лінійках, розділ "Поезія Кобзаря" (учителі    предметники)
20.02  2-11кл.  Участь у Всеукраїнському українознавчому конкурсі "Патріот"
 


 

 

Як правильно створити презентацію

Сучасний урок часто супроводжується презентацією . Комп’ютерна презентація – це набір слайдів, об’єднаних можливістю переходу від одного слайду до іншого, які зберігаються в загальному файлі.

 Використання презентації Power Point на уроці дає широкі можливості для вчителя та учнів.  В електронних презентаціях можна розташувати опорний текст, основні поняття і визначення теми, малюнки, схеми, таблиці, демонструвати  моделі , відео , анімаційні та звукові ефекти, елементи , що привертають увагу до теми. Ще одна перевага-швидкість і зручність відтворення  всіх фото, графіків, схем. Готуючи презентацію до уроку , вчитель продумує структуру уроку, цілі і завдання , методи і прийоми. Але не можна забувати про практичну спрямованість презентацій і  намагатися замінити нею вчителя, його роль на уроці. Адже як не можна замінити мовау вчителя на уроці підручником , так не можна і роботу вчителя замінити презентацією .  

Етапи роботи над презентацією.

1.Постановка завдання

2.Планування (розробка сценарію з чіткою структурою);

3.Створення презентації:

  • Реалізація розробленого сценарію засобами редактора презентацій (PowerPoint);
  • Додавання малюнків, таблиць, діаграм;
  • Додавання елементів дизайну, анімації тощо;
  • Підготовка до демонстрації.

 

При підготовці  визначте зміст презентації, тематику, цільове призначення, тип урок. Працюючи над створенням презентації , слід пам'ятати про вікові особливості аудиторії. Від цього залежить форма подачі матеріалу, складність структурування презентації.

При плануванні ретельно обміркуйте і розпишіть зміст презентації ,структуру , в яку ви будете вносити доповнення в процесі роботи:

титульний слайд(заголовок та підзаголовок);

введення

Мета, матеріали, методи

основний текст

Висновок, висновки

Спасибі за увагу

Вирішіть мультимедійну частину презентації: кількість слайдів , графічних  зображень , діаграм , сканованих зображень , посилань на інтернет -ресурси , звукових файлів , відеороликів і т.д.

Етап створення презентації характерний тим, що необхідно за дуже короткий час створити грамотний з дизайнерської точки зору проект. Деякі   рекомендації по оформленню презентацій.

Структура презентації повинна бути чітко визначена для вас.

Особливу увагу хочу звернути на вступ. У ньому бажано познайомити слухача з самою проблемою, дати визначення основних понять . Щоб публіка знала , про що йде мова, і могла брати активну участь в обговоренні вашої роботи.

Також обов'язково наявність титульного і заключного слайдів , інакше ваша презентація буде виглядати книгою без обкладинки . А саме яскрава красива обкладинка привертає нашу увагу , правда?

Тепер поговоримо про те , що , на перший погляд , ясно , але ми найчастіше це опускаємо і пропускаємо , то намагаючись вмістити більше тексту , то намагаючись не повторюватися . Поговоримо про « заголовки ».Запам'ятайте ! У будь-якій презентації кожен слайд повинен мати заголовок. Про що цей слайд ? Тема являє собою коротке відображення інформації , яка буде представлена ​​в поточному слайді : це і текст презентації , і зображення , а також текст , який ви вимовляєте .

Аспекти дизайну слайдів:

-  текстове оформлення,

-  композиція об’єктів,

-- дизайн кольорів

Правила створення презентацій для учнів.

-Стислий та чіткий виклад матеріалу, максимальна інформативність тексту. Найголовніше що Ви повинні розуміти - на презентацію люди прийшли вислухати Вас, а не прочитати разом з Вами написи на Ваших же слайдах.  Презентація - це Ваша розповідь, а те, що показується на екрані проектора - це додаткові ілюстративні матеріали

-Ретельно структурована інформація. Слайди не треба перевантажувати ні текстом, ні картинками.

-Правило“П’ять на п’ять”.На одному слайді не повинно розташовуватися більше п’яти фраз, і кожна з них повинна складатися не більше, ніж з п’яти слів.

Текстове оформлення.   Важливу інформацію краще виділяти кольором і напівжирним шрифтом, а не іншою гарнітурою.

-Уникайте дрібного шрифту, що не читається. Розмір шрифту для основного тексту повинен бути  24-54 п. - для заголовка, 18-36 п. - для звичайного тексту; використовувати шрифт без засічок

Дизайн кольорів.  Колір шрифту і колір фону повинні контрастувати (текст повинен добре читатися, але не різати очі) Один слайд – три-чотири кольори.

-Один стиль оформлення і кольорова схема усіх (за винятком титульних) слайдів.

Важливо підібрати правильне поєднання кольорів для тла і шрифтів.таблиця.

У ході презентації треба передбачити практичні завдання, які б сприяли закріпленню та систематизації матеріалу, а також для зворотнього зв язку.

Тому зараз ми наочно проаналізуємо помилки користувачів програми створення презентацій,

що  зустрічаються найчастіше.

Що тут  не так?

Слайдомент -це слово народжується з бажання схрестити слайд з документом ( подібно схрещуванню вужа з їжаком ) . 1.Слайдомент - «паперовий документ », призначений для сприйняття в друкованій версії , перенесений на слайд , що проектується на екран. Те , що має бути представлено на папері , демонструється неналежним чином . Ці псевдодокументи, абсолютно нечитаються  і не сприймаються .

На екрані ви бачите типовий слайдомент . На слайд поміщена сторінка Word документа . Використовуючи слайди одночасно і як засіб візуалізації , і як самостійний документ , ми отримуємо і поганий документ , і погану презентацію .

Презентація - НЕ телесуфлер ! Не треба прагнути розмістити на слайді весь текст , який ви скажете з даного питання. Ви ж не збираєтеся просто перечитувати вміст слайда. Досить коротко і чітко викласти основну думку тексту.

Помилка № 2:  «до – ре- мі  кольору.

Неправильно підібрані кольори. Колір фону не відповідає кольору тексту. Кольори не гармонійно виглядають один з одним, а часом і не читаються  в поєднанні .Використано більше 5 кольорів шрифту.

Відгадай загадку Не потрібно виносити на слайди слова вчителя. «Визнач, доведи, з'єднай, перевір, відгадай» - інструкцію може дати учитель усно. Виняток: тести, ігри для індивідуальної роботи, де дитина повинна сама прочитати завдання і виконати його без допомоги вчителя. Тут  ЩЕ помилка творця презентації полягає в підкреслених словах. Підкресленням у презентаціях виділяються гіперпосилання , при натисканні по такому слову здійснюється перехід до іншого слайду , документу , сторінці в Інтернеті. Тому , якщо слово не є гіперпосиланням , виділяти його підкресленням не рекомендується - це введе в оману користувачів .

Рибки Які бачимо помилки?Помилка 4

 Начебто все так яскраво і красиво. Дітям сподобається . А хіба мета уроку - порадувати дітей? Ні, чогось їх навчити . Значить , обмежуємо строкатість і яскравість , урок є урок.

Що ми бачимо? Занадто строкатий фон з безліччю об'єктів. Діти будуть змушені напружувати зір , намагаючись виділити об'єкти на слайді .   18. Якщо задум вимагає саме такий фон , а замінити його на менш строкатий немає можливості , тон необхідно зробити фон менш яскравим.Напрмклад , накласти на весь фон білий прямокутник , зробивши його напівпрозорим і встановивши порядок « на задній план». На зразку ми бачимо, що, фон став блідим і об'єкти на ньому виділяються і стають більш чіткими. Але  намагайтеся обмежувати себе в поривах використовувати яскраві, строкаті фони, особливо якщо для матеріалу, з яким ви збираєтеся працювати, взагалі не потрібен такий фон. Зайві малюнки тільки відволікають від досліджуваного матеріалу і напружують зір дітей.

19.2=+2 Помилка № 5 Багато користувачів на слайдах починають встановлювати мало не до всіх об'єктів цікаві анімаційні ефекти - вискакуванню , виліт, вітер , бумеранг і так далі. Адже це цікаво все вистрибує , випадає ! Але на уроці це зайве. Ніколи не треба використовувати в своїх презентаціях подібні безглузді ефекти .По-перше , використання анімації затримує урок і віднімає дорогоцінний  час, який замість споглядання падаючих букв можна витратити на щось корисніше.

По-друге, знову ж відволікаючий фактор. Це всього лише потішить дітей. А повинна бути користь від будь-якого прийому або методу , використаного на уроці . Якщо анімація об'єкта не має якоїсь серйозної мети , то використовувати її не потрібно.Тим більше , взагалі не рекомендується анімувати дані на титульному аркуші - це нешанобливо по відношенню до користувачів , так як вони повинні будуть очікувати , поки випадуть ( проявляться , виповзуть ) всі слова на титулі , а це дуже незручно.

Не рекомендується анімувати і заголовки на слайдах при їх зміні. Інакше , при зміні слайда з'являється спершу чистий слайд , а потім виповзає назва або , ще гірше , треба клацати мишкою , щоб його побачити - забирає час .

Те ж відноситься і до ефектів зміни слайда , і до звукових ефектів.

20. Помилка № 6.Безглузді «прикрашення та анімація»

21.Помилка № 7Безглуздий фон . Помилка № 8 Безглузді малюнки

22.водорослиПомилка № 9       Відразу впадає в очі різниця ілюстративного ряду. Не рекомендується використовувати на одному слайді графічні файли різного формату, наприклад, одночасно фотографії та малюнки

23.Всі використовувані в презентації матеріали мають своїх авторів, будь-то фотографії, графіка, звуки і музика, відеофайли. І якщо ви самі не є автором, необхідно розмістити в кінці презентації посилання на сторінки в Інтернеті, де ви знайшли ці файли, або дані диска або книги, якщо ви такими користувалися. Ваше завдання - як мінімум дати посилання на використане джерело.

Ну і , звичайно, не треба забувати про власні авторські права ! Підписуйте свої презентації та інші авторські матеріали на титульній сторінці. В іншому випадку , при копіюванні ваших матеріалів кимось , вам буде важко довести своє авторство . Поважайте свою працю !

24.Підсумковий слайд . Зверніть увагу , на всіх концертах , найбільш популярні виконавці виступають в кінці , це пов'язано з тим , що люди краще запам'ятовують те , що побачили останнім. Завжди робіть підсумковий слайд , в якому Ви фіксуєте увагу людей на головному « повідомленні » , яке Ви хочете донести до них своєю презентацією . Якщо у Вашій презентації кілька тем , робіть підсумковий слайд після кожної з цих тем , а наприкінці презентації зробіть сумарний підсумковий слайд - це дозволить Вам забезпечити сприйняття аудиторією головних моментів вашої презентації .

Отже, виділимо кілька правил, що дозволяють створити якісну презентацію : Правила створення якісної презентації

1 . Презентація - НЕ телесуфлер ! Не треба прагнути розмістити на слайдах сторінки Word документа .

2 . Не слід розміщувати на слайдах для уроку цілі, завдання , список обладнання.

3 . Якщо презентація призначена для фронтальної роботи з класом , не треба розміщувати на слайдах інструкції з виконання завдань , учитель може озвучити їх сам.

4 . Будьте обережні  із строкатим фонами . Фон не повинен напружувати очі і заважати роботі з об'єктами на слайді .

5 . Використання анімаційних ефектів має бути виправдане і обережно . Нічого зайвого та дратуючого . Не застосовуємо анімацію до об'єктів на титульному слайді і до заголовків .

6 . Не потрібно розміщувати на слайдах багато тексту , шрифт і малюнки повинні добре проглядатися з будь-якого місця в класі. Використовуємо шрифт не менше 28 кегля . А краще - більшими.

7 . Обережно використовуємо готові шаблони для слайдів . На слайді не повинно бути сторонніх об'єктів , якщо вони перекривають текст , створюють строкатий фон для тексту або малюнків , заважають іншим об'єктам на слайді . В одній презентації дуже не рекомендується використовувати різні шаблони оформлення , дотримуйтесь єдиного стилю презентації .

8 . Ілюстрації мають бути в одному стилі , одного розміру і формату.

9 . Не слід розтягувати невеликі графічні файли , роблячи їх розмитими або спотворюючи пропорції , краще пошукайте відповідного розміру інші .

10 . Не використовуйте для виділення слів на слайдах підкреслення , краще виділіть кольором , розміром або насиченістю.

11 . Дотримуйтесь авторського права! Обов'язково розміщуйте в презентації посилання на джерела використаних матеріалів .

12 . Обов'язково підписуйте свою презентацію, розміщуйте свої дані на першому слайді .

 

Як грамотно створити презентацію (презентація голови методичного об'эднання Пшенички В. В.)


Пам'ятки вчителям літератури

Як створити кластер, фанфік

Інноваційні методи роботи з текстом

Як написати рецензію

Як написати твір-есе

Анотація на книгу

Відгук на художній твір


Матеріали з "Відкритої академії" з розвитку критичного мислення

Методи і прийоми формування творчого читача

Презентація Криворучко "Критичне мислення"


Вивчення англійської мови – процес складний, багатогран-ний, цікавий. Варто замислитись, що мова є засобом спілкування між людьми різних національностей. Оволодіння іноземною є потребою часу. З метою розширення і поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок, етичного виховання, духовного багатства, моральної чистоти у школі з16 по 20 грудня було проведено «Тиж-день англійської мови». 
Молодші школярі були активними учасниками та співорганізаторами всіх запланованих заходів.

Класні тематичні газети англійською мовою розширили діапазон знань з тем «Новий рік у різних краї-нах», “Англійський для нас”. Діти представили знання не лише з програмового матеріалу, а з елементами країнознавства (Великобританія).

Продовжила тиждень вікторина «Who knows English better?» серед учнів 4 класу(Ямкова В.В.), яку підготували та провели десятикласники Маміна І. та Сорока О. Діти старанно виконували завдання та щиро раділи маленьким перемогам під час виконання.
З нетерпінням чекали учні 9-11 кл.(Ямкова В.В.,Гуртовий М.С.) інтерв'ю з американцем. Учителі ІМ про вели велику організаційну та індивідуальну роботу з учнями щодо підготовки тижня. Переконані, що тиж день ІМ став неабиякою подією у житті нашої школи, запам‘ятався учням та їх батькам. 
Тиждень англійської мови -2013 в котре довів здібності учнів, показав те, що сучасні школярі прямують стежкою знань. Так хочеться, щоб майбутнє Ук-раїни вирішували талановиті та старанні учні, адже тільки тоді життя набуде іншої сутності…


Вірте в ласку Божу!

Перед новим роком і Різдвом діти, мабуть, як ніколи прагнуть опинитися в чарівному полоні див. Думають про таємничість довгоочікуваних святкових вечорів, мріють про незвичайні подарунки, вірять у фантастичні події, бачать дивовижні сни.

І тому вчителі української та світової літератури Грицай І. В. та Чорна Н. Й. скористалися такою чудовою нагодою і сприяли тому, щоб мрії, думки й прагнення дітей втілилися в реальність, щоб вони відчули себе чарівниками, здатними подарувати диво своїм знайомим і близьким.

25 грудня 2013 року вчителі разом з шестикласниками провели святковий бінарний урок "Вірте в ласку Божу!" на який були запрошені гості - учні 2-4 класів.

Мандруючи на уроках літератури стежками різдвяних творів, учні 6 класу побували у різних країнах: Україні (Б.Харчук "Новолітування", П. Мирний "Морозенко"), Росії (М. Гоголь "Ніч перед Різдвом"), Німеччині (Гофман "Лускунчик"), Англії (Ч. Діккенс "Різдвяна пісня упрозі"), Данії (Г. Х. Андерсен "Ангел", "дівчинка з сірниками"), Бразилії (П. Коельо "Ніщо не є таким, як здається").

На початку уроку вчителі провели гру "Прикрасимо ялинку". Дітям були запропоновані питання на тему Різдва, а той, хто дав на них правильну відповідь, мав змогу повісити на ялинку іграшку у вигляді різдвяної зірки.

Впродовж уроку діти з'ясовували, що робить людину щасливою, вчилися бачити серцем, відчувати та цінувати справжні життєві цінності.

Інсценування уривку з "Різдвяної пісні у прозі" Ч. Діккенса у виконанні учнів 6 класу Бойка Назара, Малишка Владислава та Гризи Максима нагадало дітям, що не всі люди шанували Різдво, що поруч з нами є ще багато ділків і фінансистів, які щастя бачать лише в грошах і не поспішають поділитися з бідними.

Фрагмент фільму про Скруджа і його подорож із духом Майбутнього Різдва дав усім присутнім віру в те, що кожна людина зможе змінитися і що справжнє Різдвяне диво - це спасіння душі людини.

Сенс Різдва - зробити людину добрішою, милосерднішою, людянішою, пробудити її до добра, розтопити лід в душі і запалити в кожному серці вогник любові.

Учитель Грицай І. В. підготувала з групою шестикласників інсценізацію обряду колядування, накрила в залі справжній різдвяний стіл.

До підготовки інтегрованого уроку долучилася також вчитель англійської мови Ямкова В. В. На уроках діти вивчили англійські колядки, які діти вивчили англійські колядки, які мовою оригіналу виконали Рева марія і Череп Ксенія, а всі гості разом з шестикласниками заспівали відому англійську колядку Jingle Bells .

На завершення свята вчителі ще раз нагадали, що Різдво - це  свято примирення, прощення, очищення, найбільшої земної радості, привітали всіх з наступаючими різдвяними святами, побажали щастя, здоров'я, земих благ і подарунків.

Н. Й. Чорна


Читання - це один з найбільших винаходів людства, головна рушійна сила прогресивної думки. Для трьох учнів нашої школи читання стало ще  й реальною можливістю своєю працею принести радість іншим. Учні 7 класу Самойленко Надя, Тен Артур і Юхименко Данил взяли участь у першому обласному читацькому марафоні «Благодійне читання-2013». Щоб захопити своїм інтересом до книг О.С.Пушкіна і М.Ю.Лермонтова інших дітей,  вони передали свій приз - книгу «Казки О. С. Пушкіна» в дар шкільній бібліотеці.

Вчитель світової літератури  НВК № 1 Пшеничка В.В.

 

 


5 грудня 2013 року  на базі Криворізької СЗШ № 62 відбувся обласний семінар-практикум «Особливості викладання предметів філологічного циклу за новими програмами», в якому від м.Новомосковська  прийняла участь керівник міського  методичного об’єднання вчителів російської мови та світової літератури Пшеничка В.В. Учасники семінару ознайомилися з досвідом роботи вчителів м. Кривого  Рогу щодо впровадження нових Державних стандартів освіти в галузі «Мови і літератури».

Виступаючі визначили актуальні аспекти впровадження нових Державних стандартів освіти, розглянули психолого-педагогічні умови процесу адаптації п’ятикласників до навчання в основній школі. В методично-практичному блоці представники шкіл області  відвідали 2 уроки  російської мови, стали учасниками ділової гри, де обговорили  актуальні питання створення освітнього простору для формування мовно-літературних комптенцій учнів  5-х класів.